12.2.2015 09:41 | Zaujímavosti

Scénka ako z akčného filmu. Pozrite si policajný zásah proti dvom šialencom

Toto nie je záber z filmu, ale z policajne helikoptéry
Toto nie je záber z filmu, ale z policajne helikoptéry
Na diaľnici neďaleko mesta Brisbane koncom minulého týždňa zažili drámu hodnú akčného trháku. Austrálska polícia zverejnila zábery natočené z helikoptéry, na ktorých zodpovednosti uniká dvojica mladíkov.

Muži vyskočili z ukradnutého auta a rozbehli sa priamo medzi idúce vozidlá s jasným cieľom – naskočiť do jedného z nich a zdrhnúť pred spravodlivosťou. To sa im ale nakoniec nepodarilo a namiesto úteku si svoju situáciu ešte skomplikovali.

Na diaľnici kvôli ich vyčíňaniu došlo k materiálnym škodám, ale našťastie sa nikto nezranil. Keď ich chcel zastaviť policajt, prešli po jeho nohe a dali sa na útek, ktorý však bol vopred odsúdený na neúspech. Miestami fičali po ceste rýchlosťou až 160 km/hod, pričom ignorovali všetky dopravné predpisy a ohrozovali účastníkov premávky.

Namiesto jedného obvinenia vyfasovali dve

Počas svojej zbesilej jazdy sa z Queenslandu dokonca dostali až do vedľajšieho štátu, ale tam sa už ich šialená púť skončila.

Jeden z mužov strieľal na policajtov, druhý chcel zastaviť idúce auto, ale to ho odrazilo a z ruky mu vypadla zbraň. O pár sekúnd už obaja výtržníci skončili v rukách polície.

Okrem krádeže vozidla tak majú na krku aj pokus o vraždu. Tým pádom im hrozí niekoľkonásobne tvrdší trest.     

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie