Ľudia na tzv. home office nedokážu oddeľovať pracovný deň od toho súkromného. Prelínanie a stála prítomnosť práce v byte / dome v človeka vyvoláva stres a vede k depresiám a nespavosti. Ľudia pracujúci z domu trpia stresovou poruchou, depresiami a nespavosťou oveľa častejšie ako tí, ktorí musia každý deň do práce dochádzať. Vyplýva to z výskumu ILO uskutočneného v pätnástich krajinách sveta, z toho desiatich členských EU.
Tieto stavy pritom znižujú produktivitu práce, ale horšie sú ich dlhodobé zdravotné následky. Prispievajú k rozvoju civilizačných chorôb a vyššej úmrtnosti. „Práca z domu vedie k dlhšej pracovnej dobe, vyššej pracovnej intenzite a tiež k prenikaniu práce do domáceho života,“ tvrdia autori výskumu.
Ľudia pracujúci z domu sú dvakrát častejšie stresovaní a o štvrtinu viac trpia nespavostí. A platí to aj vtedy, keď home office striedajú s pobytom v kancelárii. Zamestnaní ľudia dnes často vybavujú korešpondenciu a nedokončenú prácu aj z domu a v čase osobného voľna, čo sa v minulosti pred existenciou internetu a moderných technológií veľmi nedalo.