20.3.2017 16:00 | Sex

Tabletky na erekciu mužov pripravia „na akciu“ aj za pár minút

milenci
milenci
Zdroj: Getty Images
Liekov na poruchu erekcie je na trhu dostatok. Okrem originálnej Viagry môžu klienti dostať ako generickú variantu aj Cialis či Levitru.

Ale účinná látka sildenafil obsiahnutá vo Viagre je preskúmaná najlepšie. Najnovšie testovacie štúdie tvrdia, že nástup účinkov začína už dvanásť minút po požití a trvá ešte dvanásť hodín po tom. Kto si prečíta príbalový leták, ten sa dozvie, že výrobca odporúča požiť tabletku tridsať minút až hodinu pred očakávanou súložou. A to jednoducho preto, že práve po hodine sa dostavuje maximálny účinok. Britskí urológovia ale zistili, že prvé stoporenie sa prejavuje u niektorých  pacientov už dvanásť minút po požití. Práve vtedy sa do krvi dostáva najviac sildenafilu, ktorý pôsobí na produkciu cGMP nukleotidu, ktorý uvoľňuje cievy, rozširuje ich a pôsobí prenikaniu krvi do toporivých teliesok penisu.

Pätnásť minút nato, dvadsaťsedem minút po požití, sa dostavuje erekcia u väčšiny užívateľov. Sildenafil sa pripája na enzým PDE5 a zabraňuje mu v odbúraní nukleotidu, jeho koncentrácia tak v cievach penisu rastie a erekcia je tvrdšia a tvrdšia. Za ďalších tridsať minút, 57 minút po požití, nastáva maximum účinku. Trvá minimálne tridsaťtri minút, ale u väčšiny pacientov hodinu. Potom sa začne sildenafil odbúravať. Každé štyri hodiny klesne jeho koncentrácia o päťdesiat percent. Mnohí muži ale ešte dvanásť hodín po požití dosiahnu erekciu v priemere na šestnásť minút.

Radšej mať "živú Viagru" na posteli, ako v ústach.

Čítajte ďalej