18.4.2017 14:10 | Macho

O dôvod viac, prečo si máme dopriať kvalitný gin

gin
gin
Zdroj: Getty Images
Lotyšská univerzita zo Siguldy prišla s celkom potešiteľným prehlásením, že pitie ginu môže prispieť k lepšiemu metabolizmu a štíhlejšej postave.

Aj keď je tvrdý alkohol odborníkmi zatracovaný pre vysoký obsah kalórií a narušovateľ prirodzenej hladiny cukru v krvi, podľa siguldských fyziológov pohárik ginu pôsobí inak. Podľa nich je jeden panák ginu s tonikom vhodný aj pre diabetikov. A môžu za to antioxidanty z jalovcových šišiek, ktoré sú v nápoji obsiahnuté. Tie tiež pôsobia ako prostriedok proti nadúvaniu.

Podľa vedcov gin zvyšuje metabolickú aktivitu tkanív a tie hodinu po vypití spaľujú viac energie, podľa laboratórnych pokusov až o sedemnásť percent. „Konzumácia ginu viedla z poznateľnému zvýšeniu metabolickej aktivity, ktorá naznačuje, že nápoj má zoštíhľujúci účinok na telo,“ tvrdí autorka výskumu profesorka Thisa Lyeová.  Ale ako to býva s každým liekom – všetkého veľa škodí. Denne by si tak mal človek dopriať maximálne jedného panáka ginu. Ak presiahne toto odporúčané množstvo, pozitívne účinky nápoja budú prevážené negatívnymi účinkami nadmernej konzumácie alkoholu vedúce k nárastu obezity a poškodeniu mozgu a pečene. Gin ale medzi tvrdými liehovinami patrí k najmenej kalorickým druhom.

Čítajte ďalej