19.4.2017 06:00 | Zaujímavosti

Simpsonovci nás zabávajú už neskutočných 30 rokov!

Simpsonovci
Simpsonovci
Zdroj: Getty Images
Prvý dvojminútový skeč o rodine Simpsonových bol vysielaný 19.4. 1987 v Show Tracey Ullmanovej. Odvtedy na manželov Homera a Marge, a deti Barta, Lisu a Maggie nedajú dopustiť milióny fanúšikov.

Skeč si okamžite získal takú popularitu, že sa vedenie štúdia Fox rozhodlo im venovať hlavný vysielací čas. Animovaný seriál žltej rodiny sa potom začal pravidelne vysielať 17.12. 1989. Ten vytvoril režisér Matt Groening, ktorý má na konte aj ďalšie úspešné seriály, napríklad Futuramu. Tento najdlhšie vysielaný animovaný seriál v histórii americkej televízie pokračuje už 28. sezónu a stal sa doslova kultúrnou ikonou. V roku 2006 bol uvedený do kín aj celovečerný film Simpsonovci vo filme.

 

V seriáli sa objavilo aj množstvo slávnych osobností - Bono Vox, Tony Blair, Paul McCartney, J. K. Rowlingová, Rolling Stones, Elton John, Britney Spearsová, alebo tenisové duo sestier Williamsových. Z hudobných skupín potom Aerosmith, Red Hot Chilli Peppers, Green Day či Coldplay. Nielen v zábavnom priemysle sa už dávno vžilo heslo: "Kto sa neobjavil v Simpsonovcoch, ako by ani nebol“.

Čítajte ďalej