15.5.2017 16:00 | Sex

V pondelok na to väčšinou zabudnite. Dôvod je jasný

V pondelok si taký pohľad užijú len šťastlivci.
V pondelok si taký pohľad užijú len šťastlivci.
Zdroj: Getty Images
Pondelok je najmenej obľúbeným dňom týždňa. Niet sa čomu čudovať. Väčšina ľudí sa musí po oddychovom víkende opäť skoro ráno zobudiť a ísť do práce. A keby len to.

Únava, stres a nepríjemná nálada sa potom prejavia na libide. Pondelok je dňom, kedy sa najmenej súloží. A najmenej sa predávajú kondómy. Pokiaľ by sa niekto predajom kondómov skutočne živil, potom by jeho obchod mal mať v pondelok asi zatvorené. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Instacart, podľa ktorého sa v pondelok predáva najmenej kondómov, naopak najviac ich ľudia kupujú od piatka popoludní do nedele.

„V piatok a sobotu predaj kondómov vrcholí, najviac kondómov sa predá v sobotu, po piatkovom  zoznámení pravdepodobne na sexom naplnený víkend,“ zdôverili sa autori výskumu v rozhovore pre magazín Quartz. Kondómy najviac používajú ľudia, ktorí nemajú stály vzťah a nechcú si ohroziť zdravie pri náhodnom sexe. Ten si najviac užívajú práve počas víkendu, kedy ľudia vyberú zháňať niekoho na sex do barov a nočných podnikov. Na druhej strane všeobecne ľudia najviac nakupujú kondómy počas víkendu, kedy ich rovno prihodia do nákupného košíka s ďalšími kozmetickými, hygienickými či inými potrebami.

Čítajte ďalej