16.6.2017 16:00 | Sex

Kedy majú erotické správy ten najlepší efekt?

Zdroj: Getty Images
Iba málokto v dnešnej dobe nepoužíva inteligentný telefón a internet k vyjadrovaniu sexuálnych návrhov. Nevyžiadanými správami s erotickým obsahom síce môžeme niekoho obťažovať, neplatí to ale v partnerskom vzťahu.

U väčšiny ľudí totiž podobné správy od partnera zvyšujú uspokojenie so sexuálnym životom vo vzťahu. A neplatí to iba u mužov. Z prieskumu na vzorke dvetisíc dospelých vyplýva, že 60 percent žien hodnotí svoj sexuálny život pozitívnejšie, keď dostávajú od partnera pravidelne a často erotické správy. „Erotické správy zvyšujú hladinu rôznych hormónov, ktoré stimulujú sexuálnu energiu a zvyšujú intenzitu sexuálneho styku. To je jednoducho tým, že najväčším sexuálnym orgánom človeka je jeho mozog“ vysvetľuje britský psychológ Paul Hokemeyer v rozhovore pre denník The Star. Z prieskumu vyplýva, že muži najčastejšie posielajú fotku svojho penisu, zatiaľ čo ženy fotky svojho poprsia.

Reakcia našej redakcie: Chlapi, posielať bez výstrahy nejakej cicuške (kolegyňa, známa, neznáma ale pekná) svoj postavený „totem“ na mobil je skôr trápne ako sexi. Ak ale žiadna nechce poslať sexi správu vám, potešte sa aspoň malým videobonusom.

Čítajte ďalej