20.7.2017 10:30 | Technika

Technews: Čo má nové Apple, Atari a Facebook?

A nové šialenstvo v komunikácii môže začať.
A nové šialenstvo v komunikácii môže začať.
Zdroj: apple.com
Tri zvučné mená technologického priemyslu nepoznajú oddych ani počas letných prázdnin. Pripravte sa na pár milých prekvapení.

Apple má nové emoji
Naozaj potrebujeme emotikon pre zvracanie? Či už áno, alebo nie, dostaneme ho. Na počesť Svetového dňa emoji (17.7.), predstavila firma Apple náhľady 12 nových obrázkov. Pribudnú k pestrej a čím ďalej tým viac prepracovanejšej palete emotikonov, ktorá v posledných rokoch do istej miery začala nahrádzať časť ľudskej komunikácie, napísal denník The New York Times. Nové kreslené obrázky obsahujú ženu v hidžábe, dojčiacu ženu, zvracajúcu tvár, zombíka a sendvič (konečne). Plná zostava emoji bude zverejnená počas tohto roka s úpravami pre rôzne operačné systémy Apple.

Nová herná konzola Ataribox
Francúzsky výrobca videohier Atari ukázal hernú konzolu Ataribox, ktorá je prvou novou konzolou firmy za viac ako dvadsať rokov. Ataribox je inšpirovaný predchádzajúcimi konzolami, detailné informácie o produkte ale firma zatiaľ neposkytla. Nová konzola sa bude dodávať v dvoch verziách: prvá v čierno-červenom prevedení, zatiaľ čo druhá bude mať pozdĺž prednej strany pôvodný drevený pruh. Obe verzie si ale zachovajú pôvodný rebrovaný dizajn. Konzola má mať otvor pre SD kartu, HDMI port a štyri USB porty. "Našim cieľom je vytvoriť niečo nové, čo ostane verné nášmu dedičstvu a pritiahne ako starých, tak aj nových fanúšikov Atari," uviedla firma. Spoločnosť Atari bola založená v roku 1972. Dominovala začínajúcemu trhu s klasickými hrami, medzi ktoré patrili napríklad tenisová hra Pong či hry Asteroids a Missile Command.

Facebook má spustiť vlastný spravodajský produkt
Táto sociálna sieť plánuje ponúknuť nový produkt zameraný na spravodajstvo za predplatné. Jeho testovanie má začať v októbri 2017. Uviedol to server TheStreet s odvolaním na prehlásenie šéfky tímu Facebooku pre spoluprácu so spravodajskými spoločnosťami Campbell Brownovej. Nová služba pravdepodobne umožní vydavateľom vytvoriť platobnú bránu na facebookových Instant Articles, ktoré ponúkajú spravodajským webom možnosť zdieľať články s užívateľmi tejto siete. Pokiaľ si bude chcieť užívateľ Facebooku článok prečítať, bude nasmerovaný na domovskú stránku spravodajského serveru. Ak sa pripojí k viac ako desiatim článkom, bude od neho platobná brána vyžadovať, aby sa stal predplatiteľom.

Čítajte ďalej