9.8.2017 06:00 | Zaujímavosti

Toto je práca snov mnohých mužov: Hľadá sa kandidát, ktorý bude piť whisky a cestovať!

Kto by nebral takúto pracovnú ponuku?
Kto by nebral takúto pracovnú ponuku?
Zdroj: Getty Images
Spoločnosť hľadá zamestnanca, ktorý získa prácu snov.

Istá írska spoločnosť, ktorá sa venuje výrobe whisky, vytvorila špeciálnu pracovnú ponuku. Hľadá svetového veľvyslanca v oblasti nápojov a ako súčasť pracovného pohovoru chce, aby kandidáti cestovali po svete a prakticky pili veľa whisky.

Po prvých kolách pohovoru sa vyberú traja šťastlivci, ktorých spoločnosť v októbri vyšle do sveta. Jeden vycestuje do Poľska, Izraela a Indie, druhý do Južnej Afriky, severských štátov a Kolumbie a tretí pôjde do Ruska, Taiwanu a Francúzska, píše unilad.co.uk.

Pracovnou náplňou kandidátov bude povzbudzovať ľudí v krajinách v pití whisky pri organizovaní rôznych párty. Aby vás však vybrali, musíte prejsť dvomi kolami pohovorov. Prvou úlohou je vytvoriť nápoj, ktorý obsahuje tri zložky (jedna z nich musí byť vlastná) a tento nápoj potom zdieľať na svojom Instagrame.

Na základe tohto vyberie spoločnosť 250 ľudí, ktorým pošle formulár žiadosti o prácu. Z vyplnených papierov vyselektujú 20 ľudí, ktorí vycestujú do pôvodnej výrobne whisky v škótskom Dufftowne. Z nich vyberú troch, ktorí precestujú spomínané krajiny. No napokon zvolia len jedného, ktorý bude svetovým veľvyslancom značky. Víťaz bude cestovať po svete, propagovať nápoj, komunikovať s manažérmi barov a, samozrejme, piť whisky!

whisky
Čítajte ďalej