11.8.2017 06:00 | Macho

Čo ráno zjesť, aby ste mali v noci dokonalý spánok?

Zdroj: iStockphoto
Konzumácia ôsmich mandlí a dvoch datlí do pol hodiny po prebudení má zaistiť dokonalý spánok všetkým, ktorí majú problémy so zaspávaním a pokojným spánkom v noci.

To tvrdí popredná  britská psychologička a expertka na spánok a zaspávanie Nerina Ramlakhanová. Spomínané pochutiny, ktoré treba zjesť do tridsiatich minút po otvorené očí, majú naštartovať  metabolizmus a pochody v tele, takže človek potom ľahšie zaspáva a pokojne spí. Mandle a datle v tom množstve obsahujú do 200 kilokalórií. Naštartujú ale produkciu melatonínu, ktorý sa počas dňa nahromadí a večer vyvoláva zaspávanie a spánok. Navyše pomáha chudnúť.

„Verte, alebo nie, ale kvalitné raňajky konzumované včas pomáhajú so spánkom. Je to takto jednoduché, keď neraňajkujete, vaše telo si myslí, že je hlad a vylučuje stresové hormóny, ktoré nevedú ku kvalitnému spánku. Ale raňajky dodajú vášmu telu informáciu, že je jedla dosť a žijete v bezpečí, čo sa pozitívne odrazí v celom systéme energie tela a hlavne spánku,“ tvrdí doktorka Ramlakhanová. Datle a mandle sú nielen  ideálne svojou skladbou živín, ale obsahujú aj látky, ktoré prispievajú k produkcií melatonínu a zvyšujú citlivosť tkanív voči inzulínu.

Čítajte ďalej