12.9.2017 14:00 | Macho

Uf, tak to sa o sebe (ne)chce chlap dočítať

To myslia vážne?
To myslia vážne?
Zdroj: iStockphoto
Hoci sú herci v ich veku na vrchole svojej kariéry a okrem akčných hrdinov a nepremožiteľných agentov dostávajú úlohy supermanov, v skutočnom živote sú tridsaťdeväť roční páni tí najnudnejší.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Airbnb, ktorá sprostredkováva ubytovanie v súkromných bytoch a domoch. Muži nedozrievajú kontinuálne, naopak v ich živote nastáva prepad a okolo tridsaťdeviatky sú  najnudnejšími patróni. Našťastie pre nich sa potom ale situácia zvráti, a začnú byť opäť zaujímaví a zábavní už po štyridsiatke. Najzábavnejší sú muži v dvadsaťsedmičke. Už začínajú byť skutočne dospelí, ale ešte majú odvahu a dobrodružnosť chlapcov, takže sa ochotne vyberú na cestu púšťou, tancujú nahí na bare alebo skočia s padákom.

Po tejto vekovej hranici sa ale ich správanie  začína výrazne upokojovať a začínajú byť lenivejší, opatrnejší a nudnejší. Môže za to väčšinou zvýšenie počtu povinností – v práci, v starostlivosti o malé deti, v platení účtov a hypoték. Po štyridsiatke, kedy muži výrazne bohatnú a deti pomaly dospievajú, sa situácia obracia a opäť sa im do života vracia dobrodružnosť a chuť vystrájať. A čo robia muži, ktorí nie sú nudnými suchármi? Vydržia počas víkendu v bare do bieleho rána, skúšajú nové koníčky, nájdu si nových priateľov, vyrazia zo dňa na deň na neplánovanú dovolenou, naučí sa novú zručnosť, neočakávane navštívia kamarátov, náhle zmenia zamestnanie, vycestujú spontánne na dobrodružný výlet a púšťajú  sa do nových športových aktivít.

 

Čítajte ďalej