17.10.2017 16:00 | Sex

Prečo muži nechcú používať kondómy? Konečne ten dôvod niekto povedal narovinu!

Veď počkaj ty opica jedna, len čo si ho natiahnem, tak ťa vyklepem ako nedeľný rezeň.
Veď počkaj ty opica jedna, len čo si ho natiahnem, tak ťa vyklepem ako nedeľný rezeň.
Zdroj: iStockphoto
Jedným z vysvetlení, prečo muži odmietajú kondómy, je prostý fakt, že pre väčšinu mužov je klasický rozmer príliš veľký. Ako na dĺžku, tak na šírku. A preto chcú americkí výrobcovia štandardný rozmer zmenšiť.

Pre muža je frustrujúce, keď si kúpi kondóm priemernej veľkosti, a ten sa mu zošmykáva dolu. Priemerný mužský penis má dĺžku 14 centimetrov a šírku asi 4 centimetre. Lenže štandardný kondóm má momentálne sedemnásť centimetrov do dĺžky a päť centimetrov do šírky. Výrobcovia v dobrej viere pôvodne vytvorili tento rozmer, aby sedel čo najväčšiemu počtu mužov. Lenže z amerických výskumov vyplýva, že až 83 percent pánov v ňom nie je dosť natesno.

Spoločnosť myOne teraz žiada Americký úrad pre potraviny a liečiva (FDA), aby zmenil rozmery štandardného kondómu. To by malo prospieť pri používaní tejto ochrany. „Keď si kúpi malý kondóm a aj ten je veľký, je to pre každého muža otrasný zážitok,“ vysvetľuje Davin Wedel zo spoločnosti myOne. Podľa austrálskych sexuológov sa už z penisu zošmykol kondóm počas súlože asi polovici mužov.

VESELÝ VIDEOBONUS: najhorší nákup kondómov

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie